Klubben

Klubbens utvalgte elitespillere

Av: Joachim Lange  |  Publisert: 31. mars 2021  |  Siste nyheter  |  Arkiv

På nyåret søkte vi etter 4 spillere som ville ta spillet sitt til et nytt nivå

Coach for dette prosjektet blir selveste Peter Kaensche!
De utvalgte er;
Leif-Einar Enoksen Vigdis Flaat Sørra Magnus Utkilen Tim Wilkinson
Navn: Leif-Einar Enoksen
Alder: 41
Hcp: 1.2
Bosted: Brånåsen ( Skedsmokorset )
Medlem på Hauger siden: 2011
Målsetning:
  • Å bli en bedre golfer generelt
  • Kunne representere klubben i lagNM i årene framover
  • Ønsker å kunne vinne/være med helt oppi der i KM
  • Øke den sosiale kretsen rundt golf og bli en figur som klubben kan være stolt av ( er det lov å si? )
  • Være en bidragsyter både sosialt og golf-faglig for både juniorer, elitegruppa og andre golfere i klubben vår
  • Få handicapet ned mot 0 ( scratch )
  • Øke kompetansen rundt både teknikk og sett fra et helsemessig perspektiv å kunne holde på med idretten i mange år framover på en måte som unngår for mye belastning og skader.
  • Å ha det GØY med idretten min!
Hva håper jeg å få ut av «Prosjektet»:
Jeg håper jeg til syvende og sist kan bli en bedre golfer når sesongen er over og «prosjektet»2021 er avsluttet. Jeg håper også jeg kan se tilbake på en sesong med stor framgang både fysisk, mentalt men også med tanke på å knytte bånd til andre involverte spillere, og kanskje til og med være medlem av en gruppe som går foran som stolte eksempler på at mye kan oppnås gjennom samarbeid og dedikert innsats.
 
 
Ellers er jeg en blid og sosialt utadvent fyr som har holdt på med «diagnosen» golf siden 1999. Det har vært en reise fylt av lidenskap, humor, sosialt samvær, frustrasjon, knekte køller ( ja, jeg VAR en gang en sånn fyr ), høyre scorer, lave scorer og noen av mine livsmål innen golf allerede oppnådd ( Vant Hauger Match 2018 og var med på NM-laget til Hauger i 2020.
 
Navn: Vigdis Flaat Sørra
Alder: 47
Hcp: 11,4 (laveste ever 8,5)
Bosted: Skansen Terrasse (Ellingsrudåsen)
Medlem på Hauger siden: 2019
Målsetning: 
- Å bli den beste golferen jeg kan bli
- Kunne representere klubben i lagNM og NM i årene framover
- Ønsker å vinne KM
- Øke den sosiale kretsen rundt golf og bli en figur som klubben kan være stolt av.
- Være en bidragsyter både sosialt og golf-faglig/ idrettsfaglig for andre golfere i klubben vår
- Få handicapet ned så lavt som mulig. ( kan jeg nå ned til 0-scratch )
- Øke kompetansen rundt både teknikk og fysikk for å unngå belastninger og skader. Og ikke minst mentalt for å kunne gjøre forskjell når det kreves.
- Å ha det GØY med idretten min!
Hva håper jeg å få ut av «Prosjektet»:
Jeg håper jeg til syvende og sist kan bli en bedre golfer når sesongen er over og «prosjektet»2021 er avsluttet. Jeg håper jeg også kan se tilbake på en sesong med stor framgang spesielt mentalt og teknisk men også med tanke på å knytte bånd til andre involverte spillere, og kanskje til og med være medlem av en gruppe som går foran som stolte eksempler på at mye kan oppnås gjennom samarbeid og dedikert innsats.

Ellers er jeg ei blid og sosialt utadvent dame som har hatt «diagnosen» golf siden 2013. Det begynte med rekreasjon/restitusjon etter å ha møtt veggen. Der jeg måtte lære meg å skynde meg sakte. Denne sporten er blitt en av mine største lidenskaper pga at den er fylt med presisjon, progresjon, kondisjon, humor, sosialt samvær, frustrasjon, selvransakelse, glede alt i den rekkefølgen ?? Og når noen sier «Golf is not a game of perfect» og det er det perfekte slaget vi jager etter....så sier det seg selv at her er det mye å lære.
Navn: Magnus Utkilen
Alder: 32
Hcp: 2.1
Bosted: Oslo/Tøyen (Kommer opprinnelig fra Askøy utenfor Bergen) 
Medlem på Hauger siden: 2020
Målsetning:
- Først og fremst bli en bedre ballstriker. Og så forbedre nærspillet mitt. Håper det gjør at jeg hever nivået mitt. 
- Ønsker å fortsette å spille Østlandstour, og etterhvert kvalle meg tilbake til Norgescup som jeg spilte på for en del år siden. 
- Hevde meg i klubbturneringer. 
- Være en bidragsyter i klubben 
- Være en del av miljøet på Hauger. 
- Være en del av et lag og en gjeng som ønsker, samarbeider og legger ned tid for å bli bedre. Og som har det fett sammen mens vi gjør det. 
- Bidra til juniorgruppa. 
- Være en god lagspiller som bidrar til å få Hauger opp i divisjonene i LAG-NM. 
 
Gleder meg til dette :) 
 
Navn: Tim Andre Wilkinson
Alder:37
Hcp: +0.3
Bosted: Oslo
Medlem på Hauger siden: 2020 (tidligere juniormedlem)
Målsetninger:
-Forsvare klubbmester tittelen min
-Bli mer stabil fra Tee til Green
-Bli bedre rundt green
Prosjektet 2021:
-Bidra til å få på plass et miljø rundt Hauger Elite
-Bidra til at Hauger rykker opp i Lag-NM
-Bidra til at andre spillere blir bedre med min kunnskap og forståelse for golf
 
Det viktigste grunnen til at jeg søkte for å delta på Hauger Elite var for at jeg ønsker å være et forbilde for juniorspillere ved klubben. Jeg hadde Peter Kaensche, Nicolay Syvertsen & Lill Kristin Sæther å se opp til når jeg startet opp. Dette er så utrolig viktig for å få bygget et junior miljø og høste nye talenter. Her håper jeg at jeg kan bidra på samme måte, og ikke minst gi andre spillere ved klubben noe å strekke seg etter.
 
Ellers er jeg en sosial, lidenskapelig spiller som har vært igjennom det meste når det kommer til golf. Nedturer, oppturer, skader for deretter å pensjonere meg som golfspiller for å returnere igjen. Nå som jeg har fått en liten gutt har jeg lyst til å dele øyeblikkene med guttungen på golfbanen og hva bedre enn å gi han en skikkelig utfordring med å ta igjen pappa.