Klubben

Banerapport 28 februar!

Av: Elin Ingvaldsen  |  Publisert: 28. februar 2025  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Les årets første rapport fra banen.

Velkommen tilbake igjen til en ny sesong her på Hauger!

Vårt greenkeeping-team har vært opptatt i vintermånedene med å vedlikeholde maskinparken vår, jobbet med lettere bygningsvedlikehold og snøbrøyting. Planlegging av sesongen vi har foran oss har også selvsagt vært høyt prioritert.  Vi er nå inne i sluttfasen av disse oppgavene slik at vårt fokus nå kan rette seg mot banen.

I vintermånedene opplevde vi varierende forhold med svingende temperaturer som har skapt en is oppbygging på banen. Den lille mengden snø vi nå har igjen etterlater banen uisolert, som noen ganger kan være negativt.

I november, rett før det første snøfallet klarte vi å få dekket alle greener bortsett fra greenene 7, 11 og 16 som vi forventer ikke ville ha nytte av å dekke. Denne avgjørelsen ble også tatt i 2023 og viste seg å være vellykket.  Vi har fjernet snø fra disse 3 greenene to ganger i løpet av vinterperioden, og de er nå snø- og isfrie.

 Vi ser nå at det er ventet varmt vær fremover og planen vår er å begynne å fjerne plasten fra øvrige greener fra neste uke og utover.

Vi har mange prosjekter å jobbe med frem mot sesongstart, og vårt mål er å ha banen i best mulig stand når tiden etter hvert kommer for å kunne åpne for spill.

Som alltid er oppgaven med å få driving rangen åpnet så fort som mulig før største prioritet på denne tiden. Vårt eneste mål er å få den snø- og isfritt. Så snart dette skjer, uavhengig av nattetemperaturer, kan vi begynne å slå ute igjen.
La oss håpe været behandler oss godt de kommende ukene.


Med vennlig hilsen
Banesjef

Eoin Moroney & hans team
 
  
Dette nettstedet bruker cookies (informasjonskapsler) for å tilpasse nettsidene bedre til deg som bruker. Klikk OK for å godta dette Les mer om cookies og personvern her